Alpok-Adria Kupa nemzetközi verseny 11., 12. futam, Országos Bajnokság 9., 10. futam Baierdorf (Ausztria)

Szeptember utolsó előtti hétvégéjén került lebonyolításra az Alpok-Adria Kupa sorozat és egyben a Magyar Bajnokság utolsó két fordulója az ausztriai Baierdorfban. Ausztria egyik talán legrégebbi BMX pályája a Weiz melletti kis falú magas hegyében található. Érdekessége, hogy a kis terület miatt két nagyon éles kanyar nehezíti a versenyzők dolgát és egyben az utolsó pillanatig kiélezetté teszik a versenyt.

Az Alpok-Adria Kupában és a Magyar Bajnokságban is több kategóriában ezen a versenyen dőlt el a bajnoki cím sorsa. Az utánpótlás kategóriában nem csak ezen az eseményen, de a 2014-es év során is egészen kiváló eredmények születtek. A junior és felnőtt korcsoportban a végső helyezéseket nem sikerült ugyan megszerezni, de a magyar BMX-esek nagyon jól versenyeztek.

 

Az említett utolsó két kanyar miatt a napi verseny első helyéről esett ki Szoboszlai Patrik.

 

Alapvetően elmondható, hogy ezzel az eseménnyel végett ért a 2014. évi BMX szezon. A felnőtt válogatott számára terveztünk egy edzőtábort az USA-ba, de a többi szakág tehetetlensége miatt nem érkezett meg a támogatás. Az őszi szünetben (10.23-28) a felnőtt és ifjúsági válogatott keret Veszprémben a felújított BMX pályán fog edzőtáborozni.

 

Résztvevők:

 

Borbély Ferenc szövetségi kapitány, Szoboszlai Károly (Budapest), Kelemen Tamás (Sopron), Pál Kornél (Hódmezővásárhely) kísérők,

 

TORMA Zalán 2007 HUN BMX Sopron, SZAKACS Oliver 2002 HUN BMX Sopron, BORBELY Ferenc 2007 HUN Hungary, PAL Kata 2008 HUN Hódmezővásárhely, SZALAI Patrik 2005 HUN BMX Sopron, PICHLER Igor 2001 HUN BMX Sopron, LASZLO Tamara.1999 HUN Team KSI‐Csepel SE, KELEMEN Botond 1998 HUN BMX Sopron, RETI Tibor 1999 HUN BMX Sopron, SZOBASZLAI Patrik 1993 HUN BMX Budapest, Vincze Gergely 1995 HUN BMX Gencsapáti, PAL Kornel 1976 HUN Hódmezővásárhely, TOLNAI Zsanett 1996 HUN KSI Budapest, SCHLOSSER Albert 2003 HUN Sopron, SCHLOSSER Marton 1999 HUN Sopron versenyzők.

Eredmények:

 

Szombat:

 

Amateure 78

 

1 ROVTAR Tim 2006 SLO KK Crn Trn

2 GÖSSL Nico 2006 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

3 LINDLER Fabian 2007 AUT Arbö Radsport Vösendorf

4 TORMA Zalán 2007 HUN BMX Sopron

 

Boys 8

 

1 PECNIK Rene 2006 SLO BSX Team Maribor

2 GAPPMAYER Dominik 2006 AUT Team‐Sport‐Mühlen

3  KOUDELKA Mathias 2006 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch

4 KÖSTENBERGER Nico 2006 AUT Team‐Sport‐Mühlen

5 BAUER Emilie 2006 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

6 BORBELY Ferenc 2007 HUN Hungary

7 GEIERHOFER Tanja 2005 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch

8 SCHEIKL Tobias 2006 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch

9 PAL Kata 2008 HUN Hodmezovasarhely

10 ADEMAJ Florent 2007 AUT BMX Böheimkirchen

 

Boys 910

 

1 PROFOSS Ben 2004 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

2 BUCHHALT Lennart 2004 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

3 LERNER Florian 2004 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

4 TILLMANN Theo 2005 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

5 SCHADEN Luca 2005 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

6 SZALAI Patrik 2005 HUN BMX Sopron

7 BAUER Lena 2004 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

8 KOGLER Lukas 2005 AUT Team‐Sport‐Mühlen

 

Boys 1314

 

1 PICHLER Igor 2001 HUN BMX Sopron

2 KORNBERGER Christian 2001 AUT Sportunion Rad und BMX ‐ Club Baierdorf

3 LANGMAIER Emil 2001 AUT Team‐Sport‐Mühlen

4 LERNER Julia 2000 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

5 LASZLO Tamara 1999 HUN Team KSICsepel SE

 

Boys 1516

 

1 ZEIDLER Walter 1999 AUT Sportunion Rad und BMX ‐ Club Baierdorf

2 KELEMEN Botond 1998 HUN BMX Sopron

3 LANGMAIER Fritz 1998 AUT Team‐Sport‐Mühlen

4 KOGLER Fabian 1998 AUT Team‐Sport‐Mühlen

5 SCHEIKL Andreas 1998 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch

6 RETI Tibor 1999 HUN BMX Sopron

 

 

Men 17+

 

1 GODINA Zan 1996 SLO BSX Team Maribor

2 KAGER Patrick 1995 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

3 SZOBASZLAI Patrik 1993 HUN BMX Budapest

4 TILEN Frank 1987 SLO BSX Team Maribor

5 KOGLER Andreas 1997 AUT Team‐Sport‐Mühlen

6 MALEKOVIC Davorin 1988 SLO BSX Team Maribor

7 HORN Eduard 1995 AUT Team‐Sport‐Mühlen

8 HÖRMANN Markus 1973 AUT Formworks BMX Racing

9 GERGELY Vincze 1995 HUN BMX Gencsapáti

10 PAL Kornel 1976 HUN Hodmezovasarhely

11 TOLNAI Zsanett 1996 HUN KSI Budapest

12 PAPOUSCHEK Stefanie 1994 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

13 BUCHHALT Markus 1974 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf

 

Eredmények

 

Vasárnap:

 

Boys 8

 

1 911 PECNIK Rene 2006 SLO BSX Team Maribor 1 2 1 4 1 1

2 9 SCHEIKL Tobias 2006 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch 2 1 2 5 2 2

3 14 KOUDELKA Mathias 2006 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch 3 3 3 9 3 3

4 4 GAPPMAYER Dominik 2006 AUT Team‐Sport‐Mühlen 1 1 1 3 1 4

5 27 BORBELY Ferenc 2007 HUN Hungary 3 3 3 9 3 5

6 6 KÖSTENBERGER Nico 2006 AUT Team‐Sport‐Mühlen 2 2 2 6 2 6

7 13 BAUER Emilie 2006 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf 5 4 4 13 4 7

9 11 GEIERHOFER Tanja 2005 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch 4 5 5 14 5 1

10 20 PAL Kata 2008 HUN Hodmezovasarhely 4 4 4 12 4 2

 

Boys 910

 

1 3 PROFOSS Ben 2004 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf 1 1 1 3 1 1

2 61 REMEC Jaka 2005 SLO KD Rajd 2 2 4 8 3 2

3 2 TILLMANN Theo 2005 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf 1 6 1 8 2 3

4 15 LERNER Florian 2004 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf 2 1 3 6 1 4

5 19 BAUER Lena 2004 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf 6 3 2 11 4 5

6 1 SCHADEN Luca 2005 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf 3 3 2 8 2 6

7 21 SZALAI Patrik 2005 HUN BMX Sopron 6 4 3 13 4 7

8 7 KOGLER Lukas 2005 AUT Team‐Sport‐Mühlen 3 2 5 10 3 8

9 20 MATESCHITZ Jakob 2004 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch 4 7 6 17 6 1

10 5 BRATUSA Tim 2005 SLO BSX Team Maribor 5 6 5 16 6 2

11 5 GRATZER Paul 2005 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf 5 4 4 13 5 3

12 22 KOMBACHER David 2004 AUT Team‐Sport‐Mühlen 7 5 7 19 7 4

13 14 LEITNER Noah 2004 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch 4 5 6 15 5 5


 

Boys 1314

 

1 83 PICHLER Igor 2001 HUN BMX Sopron 1 2 1 4 1 1 5

2 2 LANGMAIER Emil 2001 AUT Team‐Sport‐Mühlen 2 1 2 5 2 3 8

3 6 KORNBERGER Christian 2001 AUT Sportunion BMX ‐ Club Baierdorf 3 3 3 9 3 2 11

4 10 LERNER Julia 2000 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf 4 4 4 12 4 4 16

5 532 LASZLO Tamara 1999 HUN Team KSICsepel SE 5 5 5 15 5 5 20

 

Boys 1516

 

1 1 ZEIDLER Walter 1999 AUT Sportunion Rad und BMX ‐ Club Baierdorf 1 1 1 3 1 1 4

2 262 KELEMEN Botond 1998 HUN BMX Sopron 2 5 2 9 3 2 11

3 7 LANGMAIER Fritz 1998 AUT Team‐Sport‐Mühlen 3 2 3 8 2 3 11

4 9 KOGLER Fabian 1998 AUT Team‐Sport‐Mühlen 4 3 4 11 4 4 15

5 75 RETI Tibor 1999 HUN BMX Sopron 5 4 5 14 5 5 19

6 8 SCHEIKL Andreas 1998 AUT ASKÖ RSC BMX Veitsch 6 6CR 6DNS 114 6 6 24

 

Men 17+

 

1 25 GODINA Zan 1996 SLO BSX Team Maribor 3 2 3 8 3 1

2 4 FRANK Tilen 1987 SLO BSX Team Maribor 3 3 3 9 3 2

3 5 HÖRMANN Markus 1973 AUT Formworks Wilhelmsburg 4 4 4 12 4 3

4 96 MALEKOVIC Davorin 1988 SLO BSX Team Maribor 4 4 4 12 4 4

5 113 GERGELY Vincze 1995 HUN BMX Sopron 2 2 2 6 2 5

6 431 SZOBASZLAI Patrik 1993 HUN BMX Budapest 1 1 1 3 1 6

7 181 KAGER Patrick 1995 AUT ARBÖ Radsport Vösendorf 1 1 1 3 1 7

8 6 KOGLER Andreas 1997 AUT Team‐Sport‐Mühlen 2 3 2 7 2 8

9 19 HORN Eduard 1995 AUT Team‐Sport‐Mühlen 5 5 6 16 5 1

10 124 PAL Kornel 1976 HUN Hodmezovasarhely 6 6 5 17 6 2

11 30 TOLNAI Zsanett 1996 HUN KSI Budapest 5 5 5 15 5 3

 

Baierdorf, 2014.09.22.

 

Borbély Ferenc