BMX Cross világbajnokság Baku (Azerbajdzsán) Napló 5

2018.06.05. Kedd Ma már megkezdődtek a versenyek. A cruiser osztály futamai indultak. Zsembery Boldizsár (11 éves) és Buday Ádám (35-39 éves) nevezett. Buday 2015-ben Zolderban a vb. a döntőben 8. helyen végzett. Ezek a BMX kerékpárok nagyobb 24"-os kerekekkel rendelkeznek, de alapvetően felépítésre teljesen hasonlóak a hagyományos BMX-ekhez. Minden korosztályban rendeznek futamokat és nem csak a vb, alkalmával. Főleg az idősebb sportolók indulnak ebben az osztályban. A hátsó és az első kerék átmérőben nagyobb, könnyebben gurul, de a kisebb kerékre tervezett akadályokat nehezebb teljesíteni, mert a váz is hosszabb. Boldizsár az első futamban indult, a 8-as pályáról, mely a legtávolabbi vonal az első kanyarhoz viszonyítva. Nem rajtol rosszul, de a kanyarba beszorult és 7 helyen zárt. További futamokban 7., 6. helyezést ért el nem jutott tovább. Ádám az első futamban a célegyenesre vezető kanyarból 3. helyen fordult, de a célegyenesben nem tudta tartani a helyezését, 4. lett, ami elvileg tovább jutást jelent. A második futamban nagyon rosszul rajtol és 5. lett. A Harmadik futamban kellett a 3. helyezés a tovább jutáshoz, de közvetlenül a cél előtt megelőzték. Nem sikerült az elvárt legjobb 16 közé kerülés.

Holnap a challenge korcsoport fiatalabb sportolói állnak rajthoz. Naszádos Saba, Zsembery Boldizsár, Borbély Ferenc Benedek, aki még ma délután sincs jól. Bízunk benne, hogy reggelig rendbe jön.