Bujáki Bence és Tolnai Zsanett győzött a Sopronban megrendezett Olimpiai reménységek versenyén

A soproni verseny a Magyar Országos Bajnokság 5. és 6. futama, az Alpok Adria Bajnokság 7. és 8. futama és az első alkalommal megrendezett Olimpiai Reménységek Versenye is volt egyben.

Érkeztek versenyzők Olaszországból, Belgiumból, Németországból, Szlovéniából, Ausztriából, Csehországból, Szlovákiából és természetesen Magyarországról.

A két napon összesen 120 versenyző mérte össze tudását Magyarország legjobb BMX pályáján, amelyen már 2006-ban Európa Bajnoki futamot is rendeztek. A szervezők erre a hétvégére is kitettek magukért, a pálya állapotára nem lehetett panasz.

A szombati napon az utánpótlás kategóriákban nagyszámú nevező volt, így egyes kategóriákban még középdöntőket is rendeztek a szervezők. A felnőtt kategóriákban versenyzők pedig világranglista pontokért is küzdöttek a bajnoki pontok mellett.

A szerevezők ez utón szeretnék megköszönni a MOB és a soproni önkormányzat támogatását. Az önkormányzat részéről Tóth Éva, a Magyar Kerékpársportok Szövetsége részéről pedig Katona Kálmán elnök út adta át a díjakat a szombati napon.

Szombaton és vasárnap egyaránt a Masters kategóriával vált színesebbé a program, ahol olyan versenyzők is rajthoz álltak, akik 5-10 éve még a felnőtt kategória kimagasló versenyzői voltak.

Mindkét napon szép számban neveztek a felnőtt női versenyzők, ahol 15 év felett versenyezetek együtt a hölgyek. A kategória győztese mindkét napon Tolnai Zsanett volt, aki egy hét múlva utazik a Magyar Ifjúsági Olimpiai keret tagjaként a kínai Ifjúsági Olimpiára. Vasárnap a díjakat Somogyi Miklós adta át, a Magyar BMX Cross-Triál Szakági Szövetség elnöke.

A szervezők mindkét napon amatőr kategóriákat is indítottak, vasárnap pedig megrendezésre került immáron második alkalommal az úgynevezett futóbicikli verseny, ahol 7 versenyző nevezett, mindannyian 4 év alattiak voltak.