II. Ifjúsági Olimpia Nanjing (Kína) 2014.08.24. Váltóverseny

Vasárnap került sor a kerékpáros csapat utolsó megmérettetésére. Korán keltünk megint. 7.10 perckor indultak a különbuszok a faluból a kerékpáros helyszínre. Első ízben rendeztek ilyen jellegű versenyt. Rendkívül nyomasztó volt a bemelegítés és az előkészületek, hiszen folyamatosan ömlött az eső, minden nedves, nyirkos az őserdős laoshani helyszínen. Ráadásul a kabinok is nagyon kicsik voltak, hiszen mindenki fedett helyre akart húzódni az eső elől. A versenybírók sorra magyarázták miként fog a futam lezajlani, de alapjában véve Ők sem tudták igazán.

A verseny leírása:

1. leány versenyző egy kört teljesít a kicsit átalakított XCE pályán, MTB kerékpárral.
  2.  fiú versenyző egy kört teljesít a kicsit átalakított XCE pályán, MTB kerékpárral.
  3. fiú versenyző egy kört teljesít az országúti időfutam pályán, országúti kerékpárral
  4. leány versenyző egy kört teljesít az országúti időfutam pályán, országúti kerékpárral

A győztes csapat az, akinek az utolsó (4.) versenyzője elsőként halad át a célvonalon. A váltás az egymás után következő versenyzők kézérintésével történt, de egy kordon volt kettőjük között, így a medisonból ismert páros váltás nem jöhetett szóba.

Lilla a harmadik sorból rajtolt, nagyon jól előrejött, és a 7. helyen adta át a stafétát Attilának.

Attila a 11. helyen indította Móricz Danit, ő a 13. helyen érkezett, és Zsanett a végső befutón 16-nak ért célba.

Sok feltartás történt az induló versenyzők ugyanis egy kordonsorral elrekesztett kb. másfél méternyi sávon kellett, hogy induljanak, és mivel a 21. depót kaptuk, amikor már a váltás megtörtént, a még nem induló versenyzők feltartották, többek között a mieinket is.

Végül pontosan mezőny felében végeztünk, ez tisztes eredmény, gratulálunk a csapatnak.