Olimpiai Reménységek utánpótlás BMX Cross versenye Pozsony (Szlovákia) 2015.04.18.-19.

Kitűnően szerepeltek a Magyar BMX Cross versenyzők a szlovákiában megrendezett Olimpiai Reménységek utánpótlás versenyén.

Az úgynevezett Visegrád csoport (Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Magyarország) által tavaly létrehozott különböző sportágakban vetélkedő utánpótlás korú versenyzők számára indított esemény az Olimpiai Reménységek versenye.

Alapvetően Magyarország (Sopron) rendezte volna a magyarországi futamot, de a Szlovák Kerékpáros Szövetség kérését, miszerint a szlovákiai BMX szakág 30 éve alakult a Magyar fél támogatta és lemondott a Szlovák fél javára a rendezési jogról.4 ország több mint 100 versenyző állt rajthoz a Pozsony külvárosában található egyik legrégebbi BMX pályán. A kilencvenes évek elején gyakran jártak ide erre a pályára magyar sportolók versenyezni. Sok minden nem változott, ami a pálya vonalvezetését és a környezetet illeti. Az akadályok azonban rendkívül helyesre sikerültek és a fiatalabb versenyzőknek gondot okozott az azokon való gyors áthaladás.

A selejtező és a döntő futamok során számos bukás is volt, szerencsére komolyabb sérülés nem történt.

Az szombati első napon kellemes tavaszias időben vetélkedhettek a versenyzők, vasárnapra viszont feltámadta szél és jelentősen lehűlt a levegő.

A Magyar BMX-esek kitűnően szerepeltek. Főleg az utánpótlás csoportban sikerült remek eredményeket elérni.

Eredmények:

Szombat

8 éves korcsoport

1. Zsembery Boldizsár                      Magyar Törökbálint BMX SE

2. Borbély Ferenc Benedek             Magyar Veszprémi Spartacus SE

3. Kovács Pavel                                  Szlovák

4. Marencik Adam                              Szlovák

5. Torma Zalán                                  Magyar Gysev Sopron BMX SE

6. Organyan Vartkes                           Szlovák

7. Sulka Richard                                  Cseh

8. Francia Barnabás                         Magyar Veszprémi Spartacus SE

9-12 éves korcsoport

1. Matejik Ondrej                               Cseh

2. Manik Marko                                  Szlovák

3. Marencik Maximilián                   

8. László Milos                                 Magyar Veszprémi Spartacus Se

 

13-14 éves korcsoport

1. Nagy Patrik                                     Szlovák

2. Hanák Adam Hugo                         Cseh

3. Pichler Igor                                     Magyar Gysev Sopron BMX SE

 

15-16 éves korcsoport

Sulka Sebastián                                   Szlovák

Schlosser Márton                             Magyar Gysev Sopron BMX SE

Réti Tibor                                          Magyar Gysev Sopron BMX SE

Madarásova Kristina                           Szlovák

Vránová Karolina                                Szlovák

Vasárnap:

8. éves korcsoport

1. Zsembery Boldizsár                      Magyar Törökbálint BMX SE

2. Borbély Ferenc Benedek             Magyar Veszprémi Spartacus SE

3. Organyan Vartkes                           Szlovák

4. Kovács Pavel                                  Szlovák

5. Sulka Richard                                  Cseh

6. Francia Barnabás                         Magyar Veszprémi Spartacus SE

7. Hybska jan                                  

8. Marencik Adam                              Szlovák

 

9-12 éves korcsoport

1. Manik Marko                                  Szlovák

2. Maniková Dominika                      Szlovák

3. Marenčík Maximilián                       Szlovák

4. Kováč Samuel                       

5. László Milos                                 Magyar Veszprémi Spartacus SE

 

13-14 éves korcsoport

1. Nagy Patrik                                      Szlovák

2. Pichler Igor                                     Magyar Gysev Sopron BMX SE

3. Smolík Adfam                                  

4. Hanák Adam Hugo                          Szlovák

5. Pastrnák Filip                                   Szlovák

6 Krnáč Jakub                                      Szlovák

15-16 éves korcsoport

1. Tomčo Michal                                   Szlovák

2. Sulka Sebastián                               Szlovák

3. Rojček Adam                                      Cseh

4. Grznár Bruno                                    Szlovák

5. Vojtek Kristián                                  Szlovák

6. Kružliak Lukáš                                  Szlovák

7. Madarásová Kristína                          Szlovák

8. Schlosner Márton                           Magyar Gysev Sopron BMX SE